top of page

Wdrożenie systemu aviWMS usprawni działanie Twojego magazynu, dzięki uproszczeniu wykonywania niektórych działań, i stworzeniu możliwości do świadczenia nowych usług. Jedną z istotnych funkcji zapewnianych przez nasz System Zarządzania Magazynem jest możliwość wprowadzania informacji do systemu z etykiet w standardzie GS1. A tak przy okazji, czy wiesz, czym jest standard GS1?


GS1 to format kodu kreskowego, który zawiera wiele przydatnych informacji, takich jak kod produktu (GTIN), partia produktu, kod palety (SSCC), ilość produktów na palecie, datę ważności i wiele, wiele więcej. Te numery identyfikacyjne wykluczają ryzyko błędu ludzkiego, bardzo możliwego przy pracy ręcznej.


Standard GS1 został stworzony w 1973 roku przez organizację non-profit. Obecnie miliony firm stosuje ten standard w swoich przesyłkach.


GS1 umożliwia wymianę danych między różnymi firmami na różnych etapach łańcucha dostaw:

Standard GS1 pozwala na jednolitą organizację łańcuchu dostaw, od fabryki do konsumenta.


Komunikacja może być dużą przeszkodą, gdy paleta krąży po różnych krajach. Na szczęście wszyscy mówią tym samym językiem, gdy używają uniwersalnego kodu kreskowego, który upraszcza i umożliwia firmom rozszerzenie działalności na inne kraje.


aviWMS automatycznie identyfikuje i odczytuje standard GS1 po zeskanowaniu kodu kreskowego. W ten sposób dodaje odkodowane informacje z kodów kreskowych do systemu bez konieczności długotrwałego ręcznego wprowadzania. Kody kreskowe to już nie tylko liczby, ale też cenne informacje dla magazynu i łańcucha dostaw.


Bez technologii umożliwiających odczyt kodów GS1 narażamy się na duże ryzyko popełnienia błędów. Jeśli operator magazynu zarejestruje błędny numer w systemie, może to mieć konsekwencje dla całego łańcucha dostaw. aviWMS umożliwia dokładne dodanie wszystkich informacji z konkretnej palety do Twojego systemu.


Nasz system WMS umożliwia również generowanie nowych etykiet w standardzie GS1. Użytkownik aviWMS w prosty sposób ustala numer referencyjny produktu, ustala rozmiar i treść etykiety, tworzy i drukuje etykietę, a na koniec umieszcza ją na ładunku. Wszystko to odbywa się z zachowaniem wysokiej jakości i zgodnie z międzynarodowymi standardami.


Wszystkie te funkcje pomogą Wam w dotarciu do nowych firm, ponieważ coraz więcej producentów i spedytorów współpracuje wyłącznie z magazynami używającymi standardu GS1. Czas otworzyć się na nowe możliwości! Zamów bezpłatną demonstrację naszego oprogramowania i dowiedz się w jaki sposób pomoże Ci osiągnąć przewagę nad konkurencją.


Kliknij tutaj i umów się na darmową demonstrację© Avilda LLC 2023, wszelkie prawa zastrzeżone.

Kod firmy: 133881262 | Kod VAT: LT338812610 | Adres: Veiverių str. 150, LT-46391, Kowno, Litwa

bottom of page